Tajemnice Sióstr Carft - zasady

 1. Tajemnice Sióstr Carft (TSC) to łatwa i przyjemna forma rozrywki, odbywająca się w naszej szkole od poniedziałku do piątku po godzinie 20:20 i bazująca tematycznie na sadze o Harrym Potterze. W zależności od dnia tygodnia, zabawę organizuje uczeń_uczennica z konkretnego domu, bądź nauczyciel_nauczycielka na stronie szkoły, albo w przeznaczonym do tego kanale na Discordzie.

 2. Ogólny harmonogram wygląda następująco:
  a) poniedziałek: uczeń_uczennica Gryffindoru
  b) wtorek: uczeń_uczennica Hufflepuffu
  c) środa: nauczyciel_nauczycielka
  d) czwartek: uczeń_uczennica Ravenclawu
  e) piątek: uczeń_uczennica Slytherinu

 3. Zabawa może mieć formę quizu, krzyżówki, rebusu, zagadek, anagramów, itd. W każdym rodzaju zabawy powinno być maksymalnie 10 przykładów (podpunktów/pytań/ukrytych słów). Jeżeli organizator wykazuje taką chęć, może zaprezentować uczestnikom jeden wzór poprawnie rozwiązanego podpunktu swojej zabawy, niewliczający się do ogółu.

 4. W każdą niedzielę, między godziną 18:00 a 21:00, dyrekcja szkoły zbiera zapisy na przeprowadzanie TSC w nadchodzącym tygodniu. Wówczas, jeden z członków władz odpowiedzialny za nadzorowanie nad zabawą, chodzi po dormitoriach oraz odpowiedza pokój nauczycielski z pytaniem o wykazywanie chęci na zorganizowanie Tajemnic Sióstr Carft.

 5. Zabawa, jak już zostało to napisane wcześniej, prowadzona może być na Discordzie lub na stronie szkoły:
  a) na Discordzie rozpoczyna się o godzinie 20:20 w Komnacie Tajemnic (#komnata-tajemnic) i trwa maksymalnie 15 minut,
  b) na stronie pojawia się między godziną 20:30 a 21:00 - rozwiązania należy wówczas wysyłać do północy na określonego w treści newsa maila.

 6. Podsumowanie zabawy:
  a) niezależnie od tego czy zabawa prowadzona jest na Discordzie, czy na stronie szkoły, podsumowanie zdobytych punktów należy przesłać do sobotniego popołudnia bieżącego tygodnia na sowę dyrekcji. Za terminowe wysłanie zsumowanych punktów odpowiedzialny jest organizator zabawy.

 7. Gratyfikacje za zabawę:
  a) maksymalnie +30 punktów dla uczestnika_uczestniczki (+3 punkty za poprawne rozwiązanie jednego przykładu),
  b) +20 punktów dla organizatora_organizatorki,
  c) -20 punktów za nieprzeprowadzenie zabawy w ustalonym terminie,
  d) w przypadku, kiedy w liczeniu punktów z zabawy pomaga członek Społeczności HC, organizator ma obowiązek wynagrodzić go dodatkowymi 10 punktami.