Oferta edukacyjna

Magiczna edukacja w Szkole Magii Hogwart im. Sióstr Carft trwa dwie klasy. 
 
Klasa pierwsza
Dla klasy pierwszej zaplanowaliśmy 12 obowiązkowych przedmiotów, których uczą się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna organizuje sprawdzian Standardowych Umiejętności Magicznych, podczas których weryfikowane są wiedza oraz zdolności praktyczne Uczniów_Uczennic.
 
Przedmioty obowiązkowe w klasie pierwszej:
Czarna Magia, Eliksiry i Wywary, Historia Magii,
Magiczne Stworzenia, Numerologia, Obrona przed Czarną Magią,
Quidditch, Starożytne Runy, Transmutacja, Wróżbiarstwo,
Zaklęcia i Uroki oraz Zielarstwo.

 

Klasa druga
Klasa druga również uczestniczy w zajęciach z 12 obowiązkowych przedmiotów, których uczy się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna organizuje Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne, podczas których weryfikowane są wiedza oraz zdolności praktyczne Uczniów_Uczennic.
 
Przedmioty obowiązkowe w klasie drugiej:
Czarna Magia, Eliksiry i Wywary, Historia Magii,
Magiczne Stworzenia, Numerologia, Obrona przed Czarną Magią,
Quidditch, Starożytne Runy, Transmutacja, Wróżbiarstwo,
Zaklęcia i Uroki oraz Zielarstwo.
 
 
Klasa Mistrzowska
Dla osób, które ukończyły Hogwart Carft przygotowaliśmy ofertę stażu zawodowego z wybranego przedmiotu (maksymalnie trzech przedmiotów), którego uczą się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna podsumowuje ich osiągnięcia i przyznaje tytuł Mistrza_Mistrzyni w danej dziedzinie magii.

 

Zajęcia dodatkowe
Społeczność szkolna może uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, które trwają od czterech do ośmiu tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. Nie uzyskuje się podczas nich ocen, ale na koniec otrzymać można dyplom za aktywny udział.
 
Przedmioty dodatkowe:
Liga Quidditcha, Różdżkarstwo, Wampirologia.
 

Sporządzono i podpisano przez
Dyrekcję Hogwartu im. Sióstr Carft