Oferta edukacyjna

Magiczna edukacja w Szkole Magii Hogwart im. Sióstr Carft trwa dwie klasy. 
 
Klasa pierwsza
Dla pierwszoklasistów zaplanowaliśmy 12 obowiązkowych przedmiotów, których uczą się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna organizuje sprawdzian Standardowych Umiejętności Magicznych, podczas których weryfikowane są wiedza oraz zdolności praktyczne uczniów.
 
Przedmioty obowiązkowe w klasie pierwszej:
Czarna Magia, Eliksiry i Wywary, Historia Magii,
Magiczne Stworzenia, Numerologia, Obrona przed Czarną Magią,
Quidditch, Starożytne Runy, Transmutacja, Wróżbiarstwo,
Zaklęcia i Uroki oraz Zielarstwo.

 

Klasa druga
Drugoklasiści również uczestniczą w zajęciach z 12 obowiązkowych przedmiotów, których uczą się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna organizuje Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne, podczas których weryfikowane są wiedza oraz zdolności praktyczne uczniów.
 
Przedmioty obowiązkowe w klasie drugiej:
Czarna Magia, Eliksiry i Wywary, Historia Magii,
Magiczne Stworzenia, Numerologia, Obrona przed Czarną Magią,
Quidditch, Starożytne Runy, Transmutacja, Wróżbiarstwo,
Zaklęcia i Uroki oraz Zielarstwo.
 
 
Klasa Mistrzów
Dla absolwentów Hogwartu Carft przygotowaliśmy ofertę stażu zawodowego z wybranego przedmiotu (maksymalnie trzech przedmiotów), którego uczą się przez osiem tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. W ostatnim - dziewiątym - tygodniu Czarodziejska Komisja Egzaminacyjna podsumowuje ich osiągnięcia i przyznaje tytuł Mistrza w danej dziedzinie magii.

 

Zajęcia dodatkowe
Wszyscy uczniowie i pracownicy uczestniczyć mogą w zajęciach dodatkowych, które trwają od czterech do ośmiu tygodni, w wymiarze trzydziestu minut tygodniowo. Nie uzyskuje się podczas nich ocen, ale na koniec otrzymać można dyplom za aktywny udział.

Sporządzono i podpisano przez
Dyrekcję Hogwartu im. Sióstr Carft