Las Carft

Las Carft to cotygodniowa zabawa odbywająca się w czwartek o godzinie 20.30 na szkolnych discordzie w #Kasynie. Składa się ona z trzech części: Loterii, Żetonów i Licytacji. W zabawie można zdobyć punkty, galeony oraz Karty Sław. 

LOTERIA

Loteria polega na cotygodniowym obstawieniu trzech cyfr, które zdaniem każdego uczestnika okażą się cyframi wskazanymi w najbliższym losowaniu. Koszt losu to 10 galeonów, a każda poprawnie wskazana liczba, to aż 20 złotych monet! Możliwość zakupu losu będzie zawsze od piątku, aż do godziny 20.25 w czwartek, kiedy to maszyna losująca wyznaczy wygrywające cyfry.

Aby kupić los, kliknij tutaj

ŻETONY

Drugą, także odbywającą się co tydzień częścią zabawy są Żetony. Zadaniem każdego z uczestników jest zakup jednego, wybranego przez siebie żetonu z pośród tych przedstawionych wcześniej przez prowadzącego. Zakup ten odbywa się poprzez napisanie na czacie odpowiedniej frazy, zawierającej kolor i cenę żetonu. Po upływie minuty od rozpoczęcia zakupu, prowadzący przedstawi nagrody znajdujące się pod żetonami, które w późniejszym czasie trafią na konta uczestników. 

Przykład zakupu żetonu:

“Kupuję biały żeton za 5 galeonów.” 

LICYTACJA

Ostatnią częścią Las Carft jest Licytacja, która odbędzie się tylko dwa razy w semestrze - w czwartym i ósmym tygodniu. Polega ona na licytowaniu kufra pełnego nagród. Licytacja rozpoczyna się poprzez wyznaczenie przez prowadzącego ceny początkowej, która podbijana jest przez uczestników, aż do wyznaczenia najwyższej ceny końcowej. Osoba, która zaproponuje największą stawkę, zostaje nabywcą kufra oraz właścicielem dóbr znajdujących się w nim. 

Przykład licytacji: 

Prowadzący: “Licytacja rozpoczyna się od 1 galeona!”

Harry: “Daję 5 galeonów!”

Ron: “Ja dam 7 galeonów!”

Draco: “A ja 20 galeonów.” 

Prowadzący: “20 galeonów po raz pierwszy, 20 galeonów po raz drugi, 20 galeonów po raz trzeci…Kufer sprzedany Draco za 20 galeonów!”