8907 pkt 10298 pkt 21161 pkt 15120 pkt

Pomoc od stworzeń.
Napisane przez Xander Larreau dnia 2024-03-26

[Larreau siedział zmęczony całym dniem przy drewnianym stole, starannie zapisując swoje przemyślenia na pergaminie. Czego dotyczyły? Spotkania, na które przemierzył wiele kilometrów. Chociaż czuł znużenie i jedyne o czym marzył, to położenie się do łóżka, wpadła mu do głowy myśl, że następnego dnia ma do przeprowadzenia konkurs w Hogwarcie Sióstr Carft. Profesor odszukał wzrokiem swojego niezawodnego kruka, którego Rowan o dziwo jeszcze nie pożarł, a następnie wziął czystą kartkę i zaczął na niej notować dość obszerne ogłoszenie, w którym zawarł informacje nawiązujące do celu jego podróży. Miał nadzieję, że Społeczności spodoba się pomysł i że z wielką radością będą rozwiązywali konkurs, który niebawem zostanie dostarczony przez Aldera prosto pod tablicę ogłoszeń w szkole.]

Drodzy HCsiarze!

Zaczęliśmy czwarty tydzień roku szkolnego, a więc mamy za sobą praktycznie półmetek, a Wy z tygodnia na tydzień wiecie o stworzeniach coraz więcej! W każdym razie przybyła chwila, w której będziecie musieli zmierzyć się z wyzwaniem w postaci konkursu z Magicznych Stworzeń. I tak, będzie to wyzwanie, ponieważ chcę, aby każdy z Was musiał włożyć w to trochę wysiłku i nikt nie miał taryfy ulgowej w związku z byciem na wyższym poziomie edukacji magicznej. Co to jednak za wyzwanie? Już tłumaczę!

Kilka dni temu wybrałem się w podróż po świecie w związku z obowiązkową obecnością na corocznym zjeździe magizoologów z całego świata. Tym razem tematem przewodnim były przedmioty magiczne i eliksiry, które społeczność magiczna wytwarza z pomocą między innymi materiałów pozyskiwanych od magicznych stworzeń. Pierwsza część konkursu będzie się opierać właśnie na tej tematyce, a więcej informacji znajdziecie na pergaminie, który pragnę Wam tutaj pozostawić. Za tę część konkursu możecie liczyć na 20 punktów i galeonów (Nauczyciele na 2 pkt/20 gal), co myślę, że jest odpowiednim wynagrodzeniem. 

[Zerknij na dziwną kartkę.]

Druga część wyzwania, za którą możecie zdobyć dodatkowe 20 punktów i galeonów (Nauczyciele 2 pkt/20 gal), polega na wybraniu sobie jednego z przedmiotów, które wystąpiły w pierwszej części i uzasadnieniu swojego wyboru poprzez podzielenie się ze mną swoimi planami, w których wykorzystacie ów przedmiot lub w czym mógłby Wam pomóc w życiu codziennym/spełnieniu jakiegoś marzenia. Im więcej napiszecie, tym bardziej to docenię, dlatego warto to przemyśleć i puścić wodzę fantazji! Aby otrzymać maksymalny bonus, należy napisać wypowiedź na minimum 50 słów.

Podsumowując: za całość można zdobyć maksymalnie 40 punktów, co jest dość standardowym wynagrodzeniem, jednak pragnę dorzucić mały dodatek w postaci bonusu do średniej dla każdego Adepta, który postanowi wziąć udział w obu częściach wyzwania, no i oczywiście uczęszcza na Magiczne Stworzenia. Całość możecie podrzucać mojemu kotu, Rowanowi (xanderlarreau@gmail.com), który będzie czekał na Wasze odpowiedzi aż do 5 kwietnia do 23:59. Pamiętajcie o podpisaniu się imieniem, nazwiskiem i domem/funkcją.

 

Kochaj stworzenia, tak jak one kochają matkę Ziemię.